Phone call Mail
Skorzystaj z bezpłatnej wstępnej konsultacji już teraz pod adresem Mail lub telefonicznie: +49 228 - 33 88 89 0

Przemysł 4.0: Szansa czy ryzyko?

Przemysł 4.0 i przejście do "inteligentnych fabryk" oferuje niewyobrażalne możliwości dla niemieckiego przemysłu, na przykład poprzez wdrożenie zdalnej konserwacji systemów sterowania, w pełni zautomatyzowanych procesów produkcyjnych lub inteligentnej logistyki. Jednocześnie modernizacja sprawia, że systemy przemysłowe są bardziej podatne na zagrożenia niż kiedykolwiek wcześniej.

Przede wszystkim połączenie operacyjnego IT i przemysłowego OT stanowi ryzyko. Złośliwe oprogramowanie, które wielokrotnie kompromituje sieci operacyjne, może teraz również zostać przeniesione do sieci przemysłowych poprzez nowe interfejsy i je zaatakować. Starsze oprogramowanie, często niezbędne do działania starszych maszyn przemysłowych, również zazwyczaj nie nadaje się do łatania. Znane, ale nienaprawialne luki w zabezpieczeniach czynią te urządzenia szczególnie niebezpiecznymi dla integralności infrastruktury przemysłowej.

Fließband mit zwei Roboterarmen im Cartoon-Stil

Co to jest bezpieczeństwo przemysłowe?

Bezpieczeństwo przemysłowe, znane również jako bezpieczeństwo OT, odnosi się do ochrony systemów ICS i SCADA przed zagrożeniami jutra. Rozróżnia się tutaj rozwiązania czysto monitorujące (industrial monitoring), monitorujące i interweniujące (industrial firewalls) oraz rozwiązania doposażające (industrial hardening). W zależności od rozwiązania mogą one zostać zainstalowane i uruchomione bez zakłócania bieżącej działalności produkcyjnej.

Przy wyborze rozwiązań stawiamy na produkty zarówno międzynarodowych, jak i europejskich producentów. Tylko w ten sposób możemy stworzyć koncepcję bezpieczeństwa dostosowaną do Państwa potrzeb i zagwarantować najlepszą możliwą ochronę Państwa obiektów przemysłowych.

Oszczędność czasu
Bezpieczeństwo
Oszczędność pieniędzy
  ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ -   ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Industrial Monitoring
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀, ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
  ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ -   ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Industrial Firewall
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀, ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
  ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ -   ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Industrial Hardening
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀, ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Zapewnij sobie bezpłatną konsultację z ekspertem!
Pola oznaczone gwiazdką (*) są polami obowiązkowymi.
Ochrona danych *
Maßgebliche Zertifizierungen